Kenijczyk Cosmas Keyva Mutuku zwycięzcą X Cracovia Maraton: Szczęśliwa trzynastka

Triumfatorem Jubileuszowego X Cracovia Maraton został 26-letni Kenijczyk Cosmas Keyva Mutuku, który dystans 42 km i 195 m pokonał w 2 godziny, 12 minut i 20 sekund. To rekord życiowy tego zawodnika, startującego w niedzielę, 17 kwietnia z numerem trzynastym. Tuż za nim uplasowani inni reprezentanci Kenii, drugi był Stephen Kipchumba Rutto - 2:13.15, a trzeci Vincent Kipchirchir - 2:14,08.

W tegorocznym biegu ze startem i metą na Błoniach Krakowskich wzięlo udział 3400 osób, tak dużej frekwencji w historii Cracovia Maraton jeszcze nie było. Rywalizację zdominowali maratończycy z Kenii, do ich rodaka Juliusa Kipkorira Kilimo wciąż należy rekord trasy krakowskiej imprezy, ustanowiony w 2009 roku - 2:11,26.
Najlepszy z Polaklów, krakowianin Andrzej Lachowski zajął 13. miejsce z rezultatem 2:25,58.