Jubileuszowe święto na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana: mecz z Napoli uświetnił obchody 115-lecia Wisły Kraków

Rozegrany w środę, 4 sierpnia towarzyski mecz Wisły Kraków z SSC Napoli był głównym punktem programu obchodów jubileuszu 115-lecia krakowskiego klubu. Ostatecznie triumfowali „Błękitni”, pokonując „Biała Gwiazdę” 2:1. Na murawie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana pojawiły się też wiślackie legendy, zarówno te piłkarskie, jak i reprezentujące inne sekcje.

W zespole spod Wezuwiusza od pierwszej minuty zagrał reprezentant Polski Piotr Zieliński. W końcówce meczu, kiedy „Ziela” nie było już na boisku, trener Luciano Spalletti desygnował do gry drugiego z naszych rodaków znajdujących się w kadrze Napoli – Huberta Idasiaka. Młody bramkarz zmienił doświadczonego Davida Ospinę. Na wyróżnienie zasłużył z kolei również nastoletni golkipier Wisły Mikołaj Biegański, który w pierwszej połowie obronił rzut karny wykonywany przez Matteo Politano.

Wisła Kraków – SSC Napoli 1:2 (1:0)
1:0 Felicio Brown Forbes 6’
1:1 Matteo Politano 67’
1:2 Zinédine Machach 85’

Przy okazji środowego wydarzenia, które na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana oglądało blisko 17 tysięcy widzów, nie zabrakło też innych akcentów związanych z obchodami jubileuszu 115-lecia Wisły Kraków, objętego patronatem przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Po zakończeniu meczu na murawie uhonorowani zostali zawodnicy i trenerzy wybrani w głosowaniu kibiców do jedenastek 115-lecia „Retro” i „Złotej Ery” – kiedy piłkarze „Białej Gwiazdy” święcili największe sukcesy na początku XXI wieku, a także wybitni i zasłużeni na przestrzeni lat przedstawiciele innych sekcji Towarzystwa Sportowego. W przerwie spotkania miała miejsce parada obecnych zawodników wszystkich wiślackich sekcji. Przy okazji meczu trzynastokrotnego mistrza Polski z dwukrotnym mistrzem Włoch zaprezentowano też Ambasadorów jubileuszu.