IV Bieg Trzech Kopców: Triumf reprezentantów Ukrainy

IV Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim BIEG TRZECH KOPCÓW, które odbyły się w niedzielę, 3 października okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla reprezentantów Ukrainy. Trzynastokilometrową trasę prowadząca po różnych nawierzchniach między Kopcem Krakusa a Kopcem Piłsudskiego najszybciej pokonał Leonid Rybak. Przebiegnięcie tego dystansu zajęło mu jedynie 42 minuty i 44 sekundy. Wśród kobiet z czasem 49.06 zwyciężyła jego rodaczka ? Ilona Barwanowa (24 miejsce w kategorii open). Co ciekawe, udało jej się ustanowić nowy rekord trasy BIEGU TRZECH KOPCÓW w klasyfikacji pań. Dotychczasowy najlepszy wynik, który od pierwszej edycji imprezy należał do Doroty Ustianowskiej, Barwanowa poprawiła o jedną sekundę!

Przedstawicielki Ukrainy stanęły również na pozostałych stopniach podium! Druga była Alena Berasniowa (49.20), a trzecia Tatiana Kozubowa (51.42). Pierwsza Polka na mecie - Dominika Wiśniewska z Zabrza (52.04) musiała zadowolić się czwarta lokatą. Jedynym reprezentantem naszego kraju na „pudle" okazał się Andrzej Lachowski z Krakowa. Zajmując drugie miejsce (43.21) przedzielił dwóch Ukraińców, bo trzecią pozycję zajął oczywiście także przedstawiciel naszych sąsiadów zza wschodniej granicy - Wołodymyr Gornan (43.34). Dla dopełnienia dominacji Ukraińców w IV BIEGU TRZECH KOPCÓW należy wspomnieć, że czwartą lokatę zajął również reprezentant tego kraju - Siergiej Waszurin!

Po raz kolejny poprawiony został też rekord frekwencji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim. Na starcie stanęło 674 osoby, a do mety udało się dotrzeć 631 z nich.