IO Londyn 2012: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel na drugim miejscu w grupie, awansowali do 1/8 finału

Olimpijscy debiutanci Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do 1/8 finału turnieju siatkarzy plażowych w Londynie. W środę 1 sierpnia ? zgodnie z oczekiwaniami - wygrali z parą z RPA Grant Goldschmidt/Freedom Chiya 2-0 (21-19, 21-13).

Pierwszą lokatę zapewnili sobie, pokonani wcześniej przez Polaków, Amerykanie Jacob Gibb/Sean Rosenthal dzięki zwycięstwu nad łotewskim duetem Aleksandrs Samoilovs/Ruslan Sorokins 2-0 (21-10, 21-16).

Reprezentanci USA, Polski i Łotwy zdobyli w spotkaniach grupowych po 5 punktów, o kolejności decydowały więc stosunek tzw. małych punktów.

Bezpośredni awans do 1/8 wywalczyły po dwa najlepsze zespoły w każdej sześciu grup oraz dwa z trzecich miejsc - z najlepszym bilansem. Stawkę uzupełni dwóch zwycięzców baraży z udziałem pozostałych czterech ekip, które zajęły w grupach 3. miejsce.

Przypomnijmy, że nasi olimpijczycy Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel rozpoczynali drogę na szczyty światowej siatkówki plażowej od triumfu w 2008 roku w pierwszej edycji turnieju Grand Prix w Nowej Hucie, imprezy ściągającej - zawsze w czerwcu - krajową czołówkę, noszącą obecnie nazwę Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.