IO Londyn 2012: Finały krakowskich kajakarzy górskich

Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego była w czwartek 2 sierpnia najszybsza w półfinale olimpijskiej rywalizacji w slalomie w konkurencji K-1. Ale tego wyczynu nie powtórzyła już w finale, zadowolić się musiała siódmą lokatę. Jej klubowi koledzy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli 5. miejsce w C-2.

Ekipa kajakarzy górskich często korzystająca podczas przygotowań do zawodów ze sztucznego toru Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, choć nie wywalczyła żadnego medalu, spisała się na miarę oczekiwań.

Najbliżej podium był w środę Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy, który jeszcze w ubiegłym roku startował w barwach Krakowskiego Klubu Kajakowego a obecnie jest zawodnikiem bydgoskiego Zawiszy. Uplasował się w K-1 na 4. pozycji. W C-1 dziewiąty był Grzegorz Kiljanek z LKK Drzewica.

Piotr Szczepański i Marcin Pochwała podczas Międzynarodowych Regat w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa (26-27.05.2012), Fot. MCH/ZIS