III runda kwalifikacji piłkarskiej LM: Zwycięski gol Meliksona w Łoweczu

Gol Maora Meliksona w 76. minucie pierwszego, wyjazdowego meczu III rundy kwalifikacji o Ligę Mistrzów przesądził we wtorek 26 lipca o zwycięstwie piłkarzy Wisły Kraków 2-1 (1-1) nad bułgarskim Liteksem Łowecz. Rewanż na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbędzie się w środę 3 sierpnia o godz. 20.30.

Izraelski pomocnik „Białej Gwiazdy" wykorzystał podanie Cezarego Wilka i w sytuacji „sam na sam" z bramkarzem gospodarzy Viniciusem strzelił bardzo precyzyjnie, podobnie jak w 19 min prawy obrońca krakowskiego zespołu, Holender Michael Lamey. Bramkę dla Liteksu zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Brazylijczyk Tom.
Wisła wystąpiła w tym spotkaniu bez kontuzjowanych: estońskiego bramkarza Siergieja Pareiki i skrzydłowego Patryka Małeckiego.