I Bieg Charytatywny ?Tesco Dzieciom?: Zebrano ponad 40 tys. zł

W I Charytatywnym Biegu ?Tesco Dzieciom?, który odbył się w sobotę, 22 września na Błoniach Krakowskich, najszybszy okazał się mieszkający w naszym mieście Andrzej Lachowski. Wśród Pań triumfowała zaś Katarzyna Majchrzak z AZS AWF Mastres Kraków. Na starcie stanęło 447 osób, a kwota, jaką udało się zebrać to 40 312, 84 zł!

Lachowski, mający na swoim koncie między innymi zwycięstwo w tegorocznym, IX Krakowskim Półmaratonie Marzanny czy miejsca na podium Biegu Trzech Kopców (zapowiada też start w tegorocznej edycji tej imprezy, już 7 października), pokonał liczącą około 3,5 km trasę (jedno okrążenie Błoń Krakowskich) w czasie 10 min i 47 sekund. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Duliński, również z Krakowa (czas 12:06), a trzeci był Michał Kaczmarek z Czeladzi (czas 12:10). Katarzyna Majchrzak uzyskała czas 14 min i 25 sekund, wyprzedzając Ewę Wadas z Krakowa (czas 15:04), a trzecie miejsce zajęła Anna Rachtan (AZS AWF Mastres Kraków, czas 15:54).

Organizatorzy biegu, których wspierał także Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, zdecydowali się na przyznanie specjalnych nagród dla biegaczy, którzy zajęci czwarte miejsca. Grzegorz Ostrowski z Łodzi i Beata Kotaś z Krakowa otrzymali dla osłody po... słoiku miodu. Poza tym, że każdy otrzymał na mecie pamiątkowy medal, odbyło się również losowanie wielu nagród spośród wszystkich uczestników zawodów, bez względu na to czy przebiegli czy jedynie przeszli cały dystans.

Całą suma z opłat startowych i pozostałe zebrane przez Fundację Tesco Dzieciom datki, w sumie 40 312,84 zł (specjalnym wyróżnieniem uhonorowano Renatę Koper, która zebrała najwięcej funduszy), zostały przekazane Klinice Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzięki tej kwocie uda się nie tylko wyremontować i doposażyć świetlicę dla dzieci, jak pierwotnie zakładano, ale pieniądze zostaną spożytkowane także na inne potrzeby Kliniki.