Final Six LŚ w Krakowie: półfinały bez Polski i USA

Piątkowe, ostatnie mecze fazy grupowej rozgrywanego w TAURON Arenie Kraków Final Six Ligi Światowej siatkarzy zapewniły awans do półfinałów reprezentacjom Francji i Włoch. Wcześniej udział w rywalizacji o medale tego turnieju miały zagwarantowane ekipy Serbii i Brazylii. Odpadli, niestety, Polacy oraz Amerykanie.

Biało-czerwoni mogli jedynie liczyć na to, że Serbowie pokonają Francuzów. Dwa pierwsze sety wygrali Francuzi i tylko nieliczni oczekiwali zwrotu sytuacji. Podopieczni Nikoli Grbicia podjęli jednak próbę pokrzyżowania planów trójkolorowym, broniącym trofeum zdobytego przed rokiem w Rio. Doszło nawet do tie-breaku, ale już bez szczęśliwego końca dla naszej reprezentacji.

Przed spotkaniem chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar zamachu w Nicei. Z tego kurortu na Lazurowym Wybrzeżu pochodzi zresztą trener Laurent Tillie. - Chcieliśmy wyjść na boisko i pokazać, że cieszymy się życiem. Dla nas awans do półfinału był bardzo ważny – powiedział podczas konferencji prasowej sympatyczny szkoleniowiec.

Bardzo ciekawy przebieg miało również wieczorne starcie Brazylijczyków z Amerykanami. Siatkarze USA zaprzepaścili ogromną szansę na awans, w trzecim secie mieli nawet meczbola. Siłą Brazylijczyków była niezwykle rzetelna gra zespołowa. Przy stanie setów 2-2, ogromna radość zapanowała wśród Włochów, którzy zapewnili sobie w tym momencie miejsce w doborowym  kwartecie krakowskiego Final Six.

Oba piątkowe widowiska dostarczyły widzom dużych  emocji. Obejrzeli siatkówkę na bardzo wysokim poziomie w każdym elemencie gry. To dobry prognostyk przed sierpniowymi zmaganiami w Igrzyskach Olimpijskich.

W grupie J wszystkie zespoły wygrały po jednym meczu, ale pierwsze miejsce zajęła Serbia – 4 pkt, drugie – Francja z 3 pkt, natomiast  trzecie – Polska z 2 pkt.

W grupie K Brazylia odniosła dwa zwycięstwa i zdobyła 5 pkt. Włochy wygrały  jeden mecz i zainkasowali 3 pkt. Amerykanie po dwóch porażkach zakończyli występy w Krakowie z 1 pkt.