Elvis Kipkoech triumfatorem 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego!

Reprezentujący barwy AZS AWF Kraków Masters Kenijczyk Elvis Kipkoech z czasem 1:02.45 zwyciężył w 2. edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wśród kobiet najlepsza była Polka Monika Stefanowicz z WKS Grunwald Poznań z wynikiem 1:12.47. Na mecie zameldowało się 5840 osób, czyli o 2100 więcej niż przed rokiem!

Spośród 7643 zgłoszonych zawodników, numery startowe odebrało 6226, a na starcie stawiło się 5860 z nich. 5840 zameldowało się na mecie, tak więc prawie wszystkim uczestnikom 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego udało się z powodzeniem pokonać dystans 21 km i 97,5 m.

Równocześnie odbył się bieg na dystansie 5 km. W Krakowskiej Piątce z PZU triumfował Sergii Rybak z Ukrainy. Było to jego drugie zwycięstwo w biegu organizowanym w podwawelskim grodzie w tym miesiącu! 4 października wygrał bowiem 9. PZU Bieg Trzech Kopców.

W sprinterskim finiszu Rybak wyprzedził reprezentanta Polski Yareda Shegumo, sklasyfikowanego na drugim miejscu z tym samym czasem 00:14.20. W rywalizacji kobiet zwyciężyła reprezentująca Polskę, a pochodząca z Ukrainy, Lilia Fiskowicz z czasem 00:16.38.

Do Krakowskiej Piątki z PZU zgłosiło się 984 osób, numery startowe odebrało 787, wystartowało 722, a linię mety przekroczyło 717 z nich.