David Kiprono Metto i Lilia Fiskowicz najlepsi w 19. Cracovia Maraton

Długo wyczekiwana z powodu pandemii koronawirusa 19. edycja Cracovia Maraton ze startem i metą na Rynku Głównym przyniosła zwycięstwa Davida Kiprono Metto z Kenii, który uzyskał czas 2:14:07 i pochodzącej z Ukrainy, a reprezentującej Mołdawię Lilii Fiskowicz, która królewski dystans 42 km i 195 m pokonała w czasie 2:40:35.

Oboje są doskonale znani w stolicy Małopolski z występów w biegach organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Dla Metto to pierwszy triumf, dotychczas był drugi w 15. edycji Cracovia Maraton i 5. odsłonie Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Z kolei Fiskowicz – olimpijka z Rio de Janeiro, zwyciężyła już w 17. edycji krakowskiego maratonu w 2018 roku, a na swoim koncie ma również wygrane w Biegu Trzech Kopców, w tym w ubiegłorocznym.

Wielki sukces odniósł najszybszy Polak – krakowianin Tomasz Janusz, który zajął drugie miejsce i okazał się lepszy od trzeciego na mecie trzykrotnego triumfatora Cracovia Maraton Cosmasa Mutuku Kyevy z Kenii.

Druga wśród kobiet była również najszybsza Polka – Anna Bodnar z Cieszyna, a trzecią lokatę wywalczyła następna z biało-czerwonych – Nicola Szafarczyk z Pawonkowa.

Kompletne wyniki 19. Cracovia Maraton znajdują się TUTAJ.

W biegu wystartowały 3023 osoby, z których 2953 zameldowały się na mecie. W zmaganiach z królewskim dystansem 42 km i 195 m po ulicach i deptakach Krakowa uczestniczyli zawodnicy z 34 krajów.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii autorstwa Szymona Gruchalskiego.

Następna, jubileuszowa – 20. edycja Cracovia Maraton odbędzie się 23 kwietnia 2023 roku.