W Hokejowej Lidze Mistrzów Finowie za mocni dla Comarch Cracovii

5321 widzów oglądało we wtorek, 3 października w TAURON Arenie Kraków mecz Comarch Cracovii z IFK Helsinki w Hokejowej Lidze Mistrzów. Gospodarze przegrali 0-6 (0-1, 0-3, 0-2).

Był to już dziewiąty występ krakowian w CHL, piąty w tym sezonie, co pozwala im zdobywać doświadczenie w tej prestiżowej europejskiej rywalizacji. Wciąż nie mają jednak w dorobku nawet jednego punktu, ale na tle utytułowanych prezentują się coraz lepiej.

Po wtorkowym spotkaniu trener Comarch Cracovii Rudolf Rohaček chwalił podopiecznych za dobre realizowanie założeń taktycznych. Gdyby w pierwszej tercji, najbardziej wyrównanej tercji, wykorzystali choć niektóre z kilku dogodnych okazji do strzelenia goli, wynik byłby zapewne bardziej korzystny.

W drugiej i trzeciej odsłonie młody fiński zespół wykazał się dużą skutecznością. Na uwagę zasługuje fakt, że 17-letni Niklas Nordgren aż trzykrotnie umieścił krążek w bramce mistrzów Polski, autorem dwóch goli był oświadczony Szwed Patrik Carlsson, jedno trafienie zapisał też na koncie 22-letni obrońca Oliwer Kaski.

Przed krakowianami jeszcze rewanż z IFK – 10 października w Helsinkach. Awans z grupy G do fazy pucharowej mają już zapewniony: szwedzki Brynas IF i Red Bull Monachium.