Bramkarze bohaterami derbów

Sobota, 24 kwietnia 2021 roku dla koneserów krakowskiej piłki była dniem wyjątkowym. Na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków oraz Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie rozegrane zostały bowiem pojedynki derbowe. W meczu drugoligowców Hutnik pokonał 2:0 Garbarnię. W spotkaniu PKO BP Ekstraklasy Wisła zremisowała 0:0 z Cracovią. W obu meczach nie zabrakło emocji, a jednymi z bohaterów zostali bramkarze Hutnika i Wisły, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do końcowych wyników broniąc rzuty karne.

Kluczowe wydarzenia dla wyniku meczu Hutnik-Garbarnia miały miejsce w drugiej połowie spotkania. W 72 minucie zespół z Nowej Huty zdobył pierwszą bramkę po rzucie karnym podyktowanym za faul na Sobali. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Kędziora.

W 76 minucie rzut karny, podyktowany za faul Jodłowskiego na Marszaliku, otrzymał zespół z Ludwinowa. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Fidziukiewicz, ale przegrał pojedynek z Leszczyńskim.

W 87 min gospodarze zadali kolejny cios. Z rzutu wolnego zacentrował Linca, a Wojcinowicz głową pokonał Frątczaka.

Garbarze mecz kończyli w dziesiątkę. Za uderzenie Sobali czerwoną kartkę ujrzał Rutkowski.

Hutnik Kraków 2-0 Garbarnia Kraków
gole: Łukasz Kędziora 73 (k), Tomasz Wojcinowicz 87

Pojedynek Wisły z Cracovią miał dwa oblicza. W pierwszej połowie przeważała „Biała Gwiazda”. Po przerwie lepszą drużyną były „Pasy”. Końcowy remis 0:0 to zasługa bramkarza Wisły Lisa, który w 67 minucie obronił strzał z rzutu karnego egzekwowanego przez Hancę - odgwizdany za zagranie ręką Sadloka.

Wisła Kraków 0-0 Cracovia

Mecze, z uwagi na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa, odbyły się bez udziału publiczności.