Biegali dla małych serc

W niedzielę, 19 marca zostały zorganizowane 14. Krakowski Półmaraton Marzanny i 3. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla małych serc”, z których dochód przeznaczono na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Biegacze mieli do wyboru półmaraton (21 097,5 m) lub rywalizację na 10 km.

Półmaraton ukończyło 3186 osób, w klasyfikacji open zwyciężył Piotr Mielewczyk z Lęborka (1:11.41) a w kategorii kobiet Anna Rostkowska ze Szklarskiej Poręby (1:19.56).

Na mecie „dziesiątki” zameldowało się 816 biegaczy, najszybszy był Szymon Kulka z Ropy (0:31.45), natomiast wśród pań Karolina Giza z Krakowa (0:36.24).

Szczegółowe wyniki znajdują sie TUTAJ.

Imprezę przygotował i przeprowadził Krakowski Klub Biegacza Dystans przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.