Australian Open: Agnieszka Radwańska już w 1/8 finału

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska podczas wielkoszlemowego Australia Open w Melbourne jest już w 1/8 finału gry pojedynczej i debla, w którym występuje w parze z reprezentantką Tajwanu Yung-Jan Chan. W singlu, po zwycięstwie nad Rumunką Simoną Halep 6-1, 6-2, rozstawiona z numerem dwunastym krakowianka zmierzy się w pojedynku o ćwierćfinał z Chinką Shuai Peng. W grze podwójnej kolejnymi rywalami duetu nr 8 Radwańska-Chan będą Białorusinka Wiktoria Azarenka i Rosjanka Maria Kirilenko.

W sobotę, 22 stycznia Agnieszka Radwańska błyskawicznie rozprawiła się z zajmującą 77. miejsce w klasyfikacji WTA Halep. Od samego początku zepchnęła rywalkę do defensywy, wygrywając trzy gemy z rzędu. Pierwszy set trwał zaledwie 23 minuty. W 33-minutowym drugim secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2-2, potem Radwańska znów zdominowała wydarzenia na Margaret Court Arena.
Podobny przebieg miał mecz Radwańskiej i Chan ze Szwedkami Sofią Arvidsson i Johaną Larsson, zakończone wysoką wygraną polsko-tajwańskiej pary 6-2,6-1.
Z Chinką Shuai Peng starsza z sióstr Radwańskich spotkała się do tej pory trzykrotnie, pokonała ją w Indiam Wells (w 2008 roku), w Wimbledonie (2009), ale poniosła w US Open (2010).