APOEL - Wisła 3-1: Brazylijczyk Ailton rozwiał nadzieje na Ligę Mistrzów

Piłkarzom Wisły Kraków nie udało się we wtorek, 23 sierpnia awansować do Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu barażowym przegrali w Nikozji z APOEL-em 1-3 (0-1), nie utrzymali więc skromnej przewagi po zwycięstwie na własnym boisku 1-0 (0-0). Krakowski zespół wystąpi w tym sezonie w fazie grupowej Ligi Europy.

Cypryjczycy już w 29 minucie odrobili straty z Krakowa, samobójczego gola zapisano na konto bramkarza Wisły Siergieja Pareiki. Estończyk niefortunnie interweniował, gdy strzelił Gustavo Manduca.

Na 2-0 podwyższył w 54. minucie Brazylijczyk Ailton. Mimo dużej przewagi APOEL-u, mistrzowie Polski przeprowadzili w 71 minucie kontrę zakończoną celnym uderzeniem Cezarego Wilka. Jeśli rezultat 2-1 dla gospodarzy utrzymałby się do końca spotkania do UEFA Champions League awansowaliby wiślacy, ale ich nadzieje rozwiał w 87. minucie Ailton, zdobywając we wtorkowy wieczór swoją drugą bramkę.

APOEL już w czwartek, 25 sierpnia pozna w Monaco rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów, natomiast w piątek odbędzie tam również losowanie fazy grupowej Ligi Europy, w z udziałem Wisły.