Agnieszka Radwańska w New Haven: Zwycięski powrót na korty

Na tydzień przed rozpoczęciem ostatniego w tym roku turnieju wielkoszlemowego - US Open - krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska wróciła na korty po krótkiej, dziewięciodniowej przerwie spowodowanej urazem prawego barku. W poniedziałek, 22 sierpnia rozstawiona z numerem piątym Polka pokonała w pierwszej rundzie New Haven Open at Yale - z pulą nagród 618 tysięcy USD - Rosjankę Jekatierinę Makarową 6-1, 6-2.

Starsza z sióstr Radwańskich, triumfatorka z Carlsbadu i półfinalistka z Toronto, w kolejnym pojedynku przegrała jednak z czeską kwalifikantką Petrą Cetkovską 4-6, 7-5, 3-6. Była to już trzecia w karierze porażka Agnieszki z tą zawodniczką, która w New Haven awansowała do półfinału po zwycięstwie nad Francuzką Marion Bartoli (nr 4) 7-5, 7-5.

W eliminacjach New Haven Open startowała Urszula Radwańska i była o krok od awansu do turnieju głównego, ale po zwycięstwach nad Anne Keothavong (Wielka Brytania) 6-0, 6-3 i  Silvią Soler-Espinsosą (Hiszpania) 6-1, 6-4, skreczowała przy stanie 0-5 w pierwszym secie decydującego meczu z Rosjanką Ksenią Pierwak.

W tym tygodniu Urszula Radwańska rywalizuje w eliminacjach US Open i jest od krok od turnieju głównego. Pokonała już znaną Niemkę Annę-Lenę Groenefeld 6-3, 6-2 oraz Greczynkę Eirini Georgatou 6-3, 6-1, do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze wygranej z Japonką Riką Fujiwarą.