4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: rekordowa frekwencja i ponowny triumf Maiyo Kimaiyo

Podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, jako pierwszy na mecie 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego TAURON Arenie Kraków zameldował się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Mający na koncie również zwycięstwo w zorganizowanym dwa tygodnie temu 11. PZU Biegu Trzech Kopców Kenijczyk uzyskał czas 1:03:41. Wśród kobiet najlepsza okazała się Melat Kejeta z Etiopii, z wynikiem 1:12:04. Zgodnie z oczekiwaniami, po raz kolejny poprawiony został rekord frekwencji imprezy – w biegu wystartowało 8421 osób, a ukończyło go 8338 z nich.

To odpowiednio 1321 zawodników więcej na starcie i 1256 na mecie.

Drugie miejsce zajął trzykrotny triumfator krakowskiego maratonu Cosmas Mutuku Kyeva, a trzecie Mengistu Zelalem z Etiopii. Tuż za podium uplasował się pierwszy z Polaków – Tomasz Grycko, ubiegłoroczny mistrz Polski w biegu na 10 000 m.

Osiągnięcia sprzed roku powtórzyły też druga w klasyfikacji kobiet – Julia Szmatenko z Ukrainy i trzecia Stellah Jepngetich Barsosio z Kenii, zwyciężczyni wcześniejszych tegorocznych biegów wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2017 – 16. PZU Cracovia Maraton i 11. PZU Biegu Trzech Kopców. Piąta lokata przypadła najlepszej z Polek – Michalinie Mendeckiej, a szósta była doskonale znana w Krakowie Agnieszka Cader z Zabierzowa.