3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski: Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo zwycięzcą, drugie miejsce dla Szymona Kulki

Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 1:02.59 zwyciężył w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. 4 sekundy za nim na płycie TAURON Areny Kraków finiszował aktualny mistrz Polski w półmaratonie Szymon Kulka. Najszybszą kobietą okazała się również obecna posiadaczka tytułu najlepszej półmaratonki w naszym kraju Izabela Trzaskalska z wynikiem 1:11.33. W biegu wystartowało 7100 osób, a ukończyło go 7082 z nich.

Tym samym na starcie zobaczyliśmy o 1240 zawodników więcej niż przed rokiem, a na mecie o 1242.

Co ciekawe, oboje zwycięzców 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego w poprzedniej edycji imprezy uplasowało się na trzecich miejscach.

Dla Szymona Kulki to kolejny dobry występ w Krakowie, po zwycięstwie w 10. PZU Biegu Trzech Kopców przed dwoma tygodniami. Podium w klasyfikacji mężczyzn uzupełnił Dmytro Łaszyn z Ukrainy, przed rokiem drugi.

W klasyfikacji kobiet na drugim stopniu podium stanęła jego rodaczka Julia Szmatenko, a na trzecim Kenijka Stellah Barsosio Jepngetich (szósta w poprzedniej edycji imprezy, czwarta w tegorocznym, 15. PZU Cracovia Maraton).