18. Krakowski Bieg Sylwestrowy: zapisy zakończone

Wyczerpany został ustalony na 2000 osób limit uczestników 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, czyli wydarzenia łączącego sportową rywalizację z sylwestrową zabawą. Tym samym zapisy do „Smoczej Piątki” i „Radosnej Dziesiątki” zostały zakończone.

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego – do biegu dopuszczone będą osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut. Start (31 grudnia, w samo południe) i meta na Małym Rynku.

MAPA I OPIS TRASY

Uczestników zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku pięciu poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.