16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX dla reprezentantów Kenii

Kennedy Kipkemoi Rono i Philice Cheboriot Kipkerio z Kenii zwyciężyli w 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Wśród mężczyzn podium uzupełnili rodacy triumfatora – drugi był Albert Kipkorir Tonui, a trzeci mający na koncie wygrane w 3. i 4. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego czy w 11. Biegu Trzech Kopców Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Wśród kobiet druga i trzecia lokata przypadła reprezentantkom Ukrainy – Marynie Nemczenko i Natalii Semenowicz, przed rokiem drugiej w Mini Cracovia Maraton i najlepszej w Biegu Nocnym na 10 km.

Najlepsi Polacy uplasowali się tuż za podium – stały bywalec i triumfator wielu krakowskich biegów Adam Czerwiński oraz Monika Kaczmarek z drużyny ASICS FrontRunner, mistrzyni Polski w biegu na 5 km z 2019 roku. Szóste miejsce wśród pań zajęła Magdalena Heród, prowadząca organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie we współpracy z marką ASICS i Sklepem Biegacza całoroczne treningi pod hasłem „Biegaj w Krakowie!”.

Kompletne wyniki znajdują się TUTAJ.

W imprezie wystartowało niemal 500 miłośników biegania, od trzynastolatków po seniorów.

Najlepszym medale i nagrody wręczyli Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i 20. Cracovia Maraton Krzysztof Kowal oraz Zastępczyni Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sortowych Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk.