13. PZU Bieg Trzech Kopców – przeżyjmy to jeszcze raz!

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego reportażu filmowego z 13. PZU Biegu Trzech Kopców, który odbył się 29 września 2019 roku.

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim zostały obronione tytuły wywalczone przed rokiem. Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Grycko, aktualny wicemistrz Polski na 10 000 m i w półmaratonie. Mistrz kraju w biegach przełajowych pokonał trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego w czasie 43 minut i 24 sekund. Wśród kobiet triumfowała reprezentująca AZS AWF Kraków Katarzyna Broniatowska. Zawodniczka z podkrakowskich Zielonek dotarła do mety z czasem 49 minut i 16 sekund. Po raz kolejny poprawiony został rekord frekwencji – bieg ukończyło 2971 osób z 2978, które wystartowały.

Wspomnienia z 13. PZU Biegu Trzech Kopców można przywołać również oglądając fotogalerię, zamieszczoną TUTAJ.

Kolejna edycja imprezy zaplanowana jest na 4 października 2020 roku.